Minerały – konieczne dla kości, narządów i tkanek

Minerały są tak samo ważne jak witaminy, jeżeli chodzi o ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Bowiem wszystkie czynności enzymatyczne w organizmie wymagają minerałów, bez nich organizm nie byłby w stanie używać witamin i pozostałych składników odżywczych. Wapń, magnez, chrom, żelazo, selen i cynk to właśnie kilka z wielu minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia.

Działanie

– utrzymuje zdrowe kości, narządy i tkanki

– reguluje napięcie mięśniowe

– pomaga w tworzeniu kości i krwinek

Wejdź:Laserowe usuwanie żylaków we Wrocławiu

Od lat rynek suplementów jest zdominowany przez witaminy, ale witaminy oraz aminokwasy są bezużyteczne bez minerałów, albowiem wszystkie działania enzymów obejmują minerały. Minerały dla zdrowych kości, narządów i tkanek są potrzebne do utrzymania delikatnej równowagi płynów komórkowych, do robienia kości i komórek krwi, do zapewnienia elektrochemicznej aktywności nerwów oraz do regulacji napięcia i aktywności mięśni (w tym mięśni narządów, takich jak serce, żołądek) , wątroba itp.)

Minerały działają jako katalizatory wielu reakcji biologicznych w organizmie, w tym reakcji mięśni, przekazywania informacji przez układ nerwowy, produkcji hormonów, trawienia i wykorzystania składników odżywczych w pożywieniu.

Minerały są przechowywane przede wszystkim w kościach i tkance mięśniowej, zatem istnieje możliwość wystąpienia toksyczności. Ryzyko toksyczności wzrasta, gdy jeden wyizolowany minerał jest spożywany bez żadnych wspomagających kofaktorów odżywczych. Takie sytuacje toksyczności mineralnej są dość rzadkie, bowiem poziomy toksyczności kumulują się tylko wtedy, gdy znaczne przedawkowania utrzymują się przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *