Dla zdrowotności

Bowiem gotowanie zabiera tak wiele składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, automatycznie rozpoczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, jak zaprzestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.


tabletki na odchudzanie


Spożywanie surowego jedzenia przyspiesza metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a także wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko przyswajana bezpośrednio, ale jest również wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina D jest uzyskiwana przez skórę wystawioną na promienie słoneczne. Również niektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można też witaminę D uzupełniać poprzez suplementowanie.

Wielu ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, ażeby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niechybnie oczywistą korzyścią wypływającą z korzystania z suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O wiele wygodniej jest przyjąć jedną dawkę preparatu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *